Závody 2023

Příspěvky

Veletržní desítka v chůzi 2023

Úspěšné šternberské chodkyně.
V sobotu 5.8. proběhl v Brně poslední chodecký závod, VELETRŽNÍ DESÍTKA, započítávaný do ligy družstev mužů a žen, který byl současně Mistrovstvím Moravy a Slezska v chůzi. Nestartovala Ema Klimentová, která bude startovat na Mistrovství Evropy juniorů v Jeruzalému. Nejlepšího výsledku, šternberských chodkyň, dosáhla Nela Skupieňová, která ve své skupině D 2. ligy žen došla na 2. místě a na Moravě mezi dorostenkami zvítězila a ženské kategorii byla klasifikovaná na 4. místě v novém osobním rekordu na 10km. Úspěšná byla i Adéla Jurkuláková, která na Moravě došla na 2. místě mezi dorostenkami, v lize na 4. místě a mezi ženami na Moravě celkově na 6. místě, taktéž v novém osobním rekordu na 10km. Gratulujeme děvčatům.

7. 8. 2023 | Rubrika: Závody 2023

1. kolo KP družstev staršího žactva Olomouc 2023

Máme za sebou 1. kolo soutěže družstev žactva, které se uskutečnilo v Olomouci. Z počátku to vypadalo spíše na závody v plavání. Z nebe padaly provazy vody a stadion připomínal bazén. Počasí se ale umoudřilo a my se mohli pustit do soutěžení.

Všichni do toho šli s maximálním nasazením a velkým srdcem. Třemi nejlepšími bodovačkami byly Barča Vojtášková (19 bodů), Eliška Koupilová (11 bodů)  a Majda Vályová (10 bodů). Družstvo děvčat se zatím drží na 6. místě. V partě chlapců si nejlépe vedli Vašek Šíma (33 bodů), Tomáš Kunc (17 bodů) a Kuba Trunda (14 bodů). Družstvo žáků je zatím na 4. místě.

Vyzvedla bych výkony Vaška Šímy, který po vítězném běhu na 800 m, v němž si mimochodem zaběhl osobáček (2:11.51), dokázal získat i druhé místo ve sprintu na 150 m také v osobním rekordu (18.17). Jirka Obšil překonal ve skoku do dálky poprvé hranici 5 m (5.07). Barča Vojtášková se umístila na prvním místě v běhu na 100m překážek a opět si vylepšila svůj osobní rekord (16.31). A nakonec Majda Váyová získala na trati 800 m třetí místo, kdy si v krásném souboji závodnic na prvních třech pozicích, zaběhla svůj nový osobní rekord (2:29.69).

Příští kolo nás čeká 31. 5. v Šumperku.

FOTO

16. 5. 2023 | Rubrika: Závody 2023

Běh šternberským parkem 2023

V sobotu 29.4. proběhl ve šternberském parku 4. závod běžeckého poháru pro děti a mládeže. Za velmi nepříznivého počasí se závodu zúčastnilo celkem 203 závodníků v 17. kategoriích a šternberští závodníci vybojovali spoustu pěkných umístění. V jednotlivých kategoriích zvítězili: Šimon Spurný, Josef Slinták, Jan Dobeš a Jůlie Šerá. Druhá místa obsadili: Jůlie Váliová, Aneta Krnošová, Stela Menšíková, Natálie Kýrová, Marek Novák, Tomáš Zelený, Eda Veselý, Jakub Doležal, Adéla Jurkuláková, Jakub Vysloužil, Václav Pecháček. Za třetí místo na bednu vystoupali: Nela Skupieňová, Magda Váliová, Matěj Křupka, Radek Nakládal, Beata Foukalová, Stella Sedláčková a Markéta Zapletalová.

Děkuieme panu starostovi Stanislavu Orságovi za předávání ocenění nejlepším závodníkům i v průtrži mračen a velké poděkování patří organizátorům a dobrovolníkům při organizaci akce.

Výsledky najdete v odkaze: zde a fotografie v odkaze zde.

30. 4. 2023 | Rubrika: Závody 2023

Hášův běh 2023

V sobotu 6.5. proběhne tradičně v Moravském Berouně jubilejní 25. ročník Hášova běhu. Soutěž je vypsána pro kategorie od nejmenších dětí po dospělé, kteří si chtějí dokázat že vyběhnou či vyjdou trať dlouhou 190m s převýšením 35 metrů na místní zříceninu hradu. Jednotlivé kategorie jsou vypsány dle pravidel lyžařů a do běžeckého poháru budou přepočítány dle atletických pravidel. prezence přímo na místě. Podrobnosti o závodě najdete v odkaze: Lyžování Moravský Beroun (mbsporty.cz) a odkaze: Lyžování Moravský Beroun (mbsporty.cz)

25. 4. 2023 | Rubrika: Závody 2023

VÝBORNÉ VÝSLEDKY MLADÝCH BĚŽCŮ V HRANICÍCH.

V Hranicích dnes proběhl 3. závod Běžeckého poháru dětí a mládeže Olomouckého kraje jako Běh Vítězství. Šternberští mladí běžci opět předvedli výborné výkony. Celkem se účastnilo 65 šternberských mladých běžců za velké podpory svých rodičů z celkového počtu 264 startujících..
V jednotlivých kategoriích zvítězili: Jan Dobeš nejmladší děti 100m, Stela Menšíková přípravka 200m, Šimon Sova soutěžní přípravka 500m , Václav Pecháček mladší žáci 1000m, Kateřina Ondrušík ženy 20km. Druhá místa a stříbrné medaile si odvezli Eda Veselý přípravka 300m, Radek Nakládal soutěžní přípravka 500m, Adéla Jurkuláková dorostenky 2000m a bronzové medaile za 3. místo vybojovali Teodora Dokoupilová nejmladší děti 100m, Natálie Kýrová přípravka 300m, Marek Novák soutěžní přípravka 500m, Kristýna Petříková mladší žákyně 1000m. Některým běžcům se sice závod úplně nepovedl ale jistě nabrali spoustu zkušeností pro další starty. Gratulujeme našim mladým běžcům k předvedeným výkonům a těšíme se na další závod, který proběhne 29.4. ve šternberských Tyršových sadech jako 4. závod běžeckého poháru.

20. 4. 2023 | Rubrika: Závody 2023

EMA KLIMENTOVÁ VÍCEMISTRNĚ V CHŮZI NA 20KM ŽEN 2023

EMA KLIMENTOVÁ VÍCEMISTRNĚ V CHŮZI NA 20KM ŽEN.
V Olomouci Smetanových sadech dnes proběhlo MČR v chůzi mužů a žen na 20km, kde šternberská chodkyně Ema Klimentová obsadila 2. místo za vítěznou Eliškou Martinkovou ve výborném osobním rekordu 1:48:54 a současně utvořila o 15 vteřin oddílový rekord, kdy navázala na Veroniku Janošíkovou. Závod byl současně 1. kolem pro extraligu, kde Ema v letošním roce hájí barvy AK Olymp Brno.
Gratulujeme Emě k výbornému výkonu a přejeme hodně zdaru do dalších závodů. Již příští týden proběhne v Praze další závod na 10km pro 2. kolo extraligy mužů a žen.

19. 4. 2023 | Rubrika: Závody 2023

Holešovská chůze pro ligu mužů a žen 2023

V sobotu 1.4.2023 proběhl v Holešově první závod chůze na dráze pro 1. kolo II. ligy mužů a žen.
Šternberská Nela Skupiňová si vedla velmi dobře na trati 5000m, kdy si zašla osobní rekord v čase 31:13 s. a celkově mezi ženami obsadila 5. místo, čímž připsala do 1. kola družstev s předstihem 8 bodů pro AK Šternberk.
Další chodkyně tentokrát nestartovaly, Ema Klimentová bude hostovat v extraligovém AK Olymp Brno a 1. kolo mají 15.4. na Floře v Olomouci v rámci MČR mužů a žen na 20km a Adéla Jurkuláková dostala příležitost v tomto termínu startovat na Mistrovství ČR v přespolním běhu v Jablonném nad Orlicí.

1. 4. 2023 | Rubrika: Závody 2023

Oštěpařské 8. místo z Mistrovství světa Masters 2023

Finálové umístění na mistrovství světa pro AK Šternberk.
Šternberský atlet Jan Holec vybojoval na Mistrovství světa v atletice kategorie masters 8. místo v hodu oštěpem. Své náčiní poslal do vzdálenosti 45,90 m a umístil se tak na finálové pozici. Gratulujeme.
Všechny reakc

26. 3. 2023 | Rubrika: Závody 2023

Výborné výsledky šternberských běžců v Přerově.

V Přerově pokračoval další závod běžeckého poháru dětí a mládeže Olomouckého kraje 2023 jako Jarní běh
            <div class=
25. 3. 2023 | Rubrika: Závody 2023

Chodecké mezinárodní závody Dudince 2023.

Šternberská chodkyně Ema Klimentová obsadila na mezinárodních chodeckých závodech výborné 8. místo na 10. km trati kategorie juniorek jako nejlepší česká závodnice v osobním rekordu 50:43. Tímto výkonem se nominovala na Evropský pohár v chůzi, který v květnu proběhne v Poděbradech. Gratulujeme. Výsledky najdete v odkaze: https://results.onlinesystem.cz/.../10km%20Women%20U20...