Jdi na obsah Jdi na menu

Skvělé představení běžců - II. liga Olomouc 2019

ŠEST VÍTĚZSTVÍ NA ATLETICKÉ LIZE PRO ŠTERNBERK.
Šternberští atleti v sobotu předvedli vynikající výsledky na lize mužů a žen v Olomouci.

Běžecké disciplíny ovládly šternberské ženy, když na trati 400m zvítězila Lidka Hřebíčková v osobním rekordu 59,01 a zařadila se na 7. místo celostátních tabulek. Lidka zvítězila i na trati 800m v mohutném finiši v osobním rekordu 2:22,10. Na trati 1500m zvítězila Ema Klimentová v čase 4:57,39, která si ještě stěžovala na pomalé tempo ostatních závodnic. Šternberské běžkyně ovládly i trať 5000m, kde zvítězila startující mimo bodování Veronika Janošíková v čase 19:56,55. Jako druhá doběhla ale v lize zvítězila další šternberská běžkyně Kristýna Košáková v čase 20:04,31. Tyto běžecké výkony jsou velmi hodnotné, jelikož se běhalo ve velkém větru kolem 4m/s. Další vítězství pro šternberské barvy vybojovala Veronika Jiráčková ve skoku o tyči výkonem 340cm. Poslední vítězství vybojoval Jakub Grégr na trati 800m ve finiši s Mistrem ČR Thomasem Hlavačkou. Další pěkné výsledky vybojovali naši oštěpaři Miša Doleželová a Jan Holec, kteří obsadili oba 2. místo. Celkově ženy vybojovaly 3. místo za Vítkovicemi a Kopřivnicí stejně jako v 1. kole a muži skončili na 10. místě. Gratulujeme k pěkným výkonům našich atletů