Jdi na obsah Jdi na menu

Evropské atletické hry mládeže Brno 2018

Tento týden proběhly v Brně Evropské atletické hry mládeže EKAG a reprezentovat naše město jeli i šternberští atleti.
Her se účastní skoro 1800 sportovců ze 112 klubů Evropy a mezi nimi je i 14 šternberáků.
Alois Hřebíček obsadil 6. místo v běhu na 800 m a jeho sestra Ludmila Hřebíčková obsadila na trati 1500 m taktéž 6. místo. Eliška Bundilová ve své kategorii v běhu na 800 m obsadila 12. místo, Dan Nesvadba obsadil 12. místo v běhu na 600 m,  Do finále skoku dalekého postoupila Elena Urbášková 523 cm, ve finále se zlepšila na 527 cm, ale stejně jako v kvalifikaci jí medailová pozice utekla a obsadila 4. místo.
V každé disciplíně startuje 100 až 150 mladých atletů tak každý takovýto výsledek je vynikající reprezentací klubu a města Šternberka.