Jdi na obsah Jdi na menu

Závody 2014

Příspěvky

Mistrovství Moravy a Slzska v přespolním běhu 2014

3346.jpgAtletický klub Šternberk byl pověřen uspořádat 23.3.2014 Mistrovství Moravy a Slezska v přespolním běhu všech kategorií. Závod proběhl ve Šternberských Tyršových sadech a byl součástí Běžeckého poháru dětí a mládeže Olomouckého kraje 2014. Celkové výsledky najdete v odkaze: Celkové výsledky MMaSl v přespolním běhu Šternberk 2014

23. 3. 2014 | Rubrika: Závody 2014

Mistrovství ČR v přespolním běhu 2014

3346.jpgV sobotu 29.3. proběhne v Bělé nad Radbuzou Mistrovství ČR v přespolním běhu. Propozice závodu najdete v odkaze: http://www.atletika.cz/propozice1/propozice-mistrovstvi-cr-v-prespolnim-be1/ Předpokládaná účast AK Šternberk: Lollková, Skalická, Furiš, Machalický Janulíková, Vranová, Kučerová, Doležel, Vašinová, Grégr, Žádník, Lančová. O konečné nominaci bude rozhodnuto po MMaSl. v krosu. Odjezd 28.3. mikrobusem v 10:00 hodin z Lidické se zastávkou v Olomouci pod fakultní nemocnicí a v Brně na Botance v 11:00. V pátek je plánovaný výjezd do Německa vezměte euro a doklady!!!

21. 3. 2014 | Rubrika: Závody 2014

Běh Michalským výpadem 2014

V sobotu 15.3. jsme vyrazili do Olomouce na tradiční "Běh Michalským výpadem", jako přípravu k jarním závodům. Trať měla být 10km ale po přeměření se podařilo pořadatelům kombinovaně naměřit jen 9km, což nám vyhovovalo. Nejlépe běžela Hanka Lollková, která obsadila 5. místo a Lucka Skalická 7. místo. Sára Janulíková doběhla na 10. místě a Veronika Janošíková na 13. místě, gratulujem. Výsledky najdete v odkaze: http://www.atletikaolomouc.cz/wp-content/uploads/2013/12/03_15_2014-b%C4%9Bh-kolem-Moravy-OFICIAL.pdf

16. 3. 2014 | Rubrika: Závody 2014

Halové Mistrovství ČR žactva 2014

V sobotu 1.3. jsme ukončili letošní halovou sezonu závodem žákyň na Mistrovství ČR, v běhu na 800m, kdy Sára Janulíková jen těsně (0,41s. ) nepostoupila do finále. Zaběhla si halový osobák 2:30,34s. a 4. místem v rozběhu se zařadila na žákovském Mistrovství ČR celkově na 10. místo. Nyní pokračujeme v přípravě k seriálu krosových závodů s hlavním tahákem 23.3. Mistrovství Moravy a Slezska, které pořádáme ve Šternberku v Tyršových sadech a dále 29.3. Mistrovství ČR v Bělé pod Radbuzou.

3. 3. 2014 | Rubrika: Závody 2014

Mistrovství ČR dorostu a juniorů v hale 2014

3346.jpgV pražské Stromovce proběhlo v termínu 22. - 23.2. Mistrovství ČR dorostu a juniorů, kterého se ze šternberských zúčastnilo 7 závodníků. Naši atleti předvedli výborné výkony a zaslouží velkou pochvalu, neboť na tomto šampionátu startuje absolutní dorostenecká a juniorská špička a už samotná účast na mistrovství se dá považovat za velký sportovní úspěch. Nejlepšího výsledku dosáhla Lucie Skalická v běhu na 3000m svým 5. místem 11:38,93 a na trati 1500m doběhla jako patnáctá. Marek Machalický v běhu na 1500m skončil po bojovném výkonu na krásném 7. místě 4:24,05, Jan Sadil v běhu na 800m předvedl skvělý běh a sekundoval nejlepším českým juniorským běžcům. Celkově obsadil 9. místo ( sedmý nejlepší čas v rozbězích 1:59,39 ). Stejné umístění získala Hanka Lollková v běhu na 3000m 11:22,18. Katrin Sásová na trati 800m obsadila 10. místo 2:25,60 a v běhu na 200m celkově 16. místo. Poslední zástupce Filip Furiš v běhu na 800m po bojovném výkonu se celkově zařadil na 13. místo 2:07,58. Jako náplast na neúčast v užším finále, po kterém jsme pošilhávali, můžeme konstatovat, že předvedené výkony, které byly v drtivé většině absolutními osobními rekordy jsou velkým příslibem do letní části sezony.

24. 2. 2014 | Rubrika: Závody 2014

Halové Mistrovství ČR mužů a žen 2014

3346.jpgV pražské Stromovce proběhlo 15.-16.2. Mistrovství ČR mužů a žen. Z našeho klubu startoval Ondřej Doležel na 1500m a 3000m a Martin Sadil v běhu na 800m. Ondra se postupně dostává opět k solidním výkonům a výsledkům a na obou tratích v silné konkurenci doběhl na pěkném 9. místě v čase 4:02,27 a 8:48,76 což jsou letošní nejlepší výkony.  Martin Sadil v běhu na 800m nezvládl roli favorita a v rozběhu obsadil 3. místo, které znamenalo vyřazení a celkové 10. místo v čase 1:56,90s.

20. 2. 2014 | Rubrika: Závody 2014

Krajské halové přebory dorostu, juniorů a dospělých 2014

3346.jpgV Olomouci proběhnou v sobotu15.2. krajské halové přebory dorostu, juniorů a dospělých tj ročníky 1998 a starší. Startující se domluví na tréninku, počítejte s tím že je to poslední možnost se nominovat na Mistrovství ČR v technických disciplínách. Propozice závodu najdete v odkaze: http://www.atletika.cz/_sys_/FileStorage/download/9/8992/olomouc_15_2_2014.doc

10. 2. 2014 | Rubrika: Závody 2014

MĆR v chůzi hala 2014

3346.jpgVeronika Janošíková získala 4. místo na Mistrovství ČR v halové chůzi dorostenek na 3000m, které proběhlo 9.2. v opravené atletické hale Otakara Jandery v pražské Stromovce. Celou dobu bojovala o medailové umístění, které na ni doufejme čeká v letní sezoně. Veronice gratulujeme.

Krajský halový přebor žactva 2014

92.jpgV Olomouci proběhnou v pátek krajské přebory mladšího ( 2001 - 2002 ) a staršího žactva ( 1999 - 2000 ). Odjezd vlakem v 8:09 hodin, předpokládaný návrat v 15 hodin.

Mistrovství Moravy a Slezska v hale 2014

92.jpgDva tituly Mistr Moravy a Slezska a další čtyři medaile pro šternberskou atletiku si vezeme 1.2.2014 z Bratislavy: Jan Sadil 800m juniorů a Hanka Lollková 3000m juniorek mistrovské tituly. Katrin Sásová 200m dorostenek a Lucka Skalická 3000m dorostenek si vezou stříbrné medaile a opět Katrin Sásová 400m a Marek Machalický 3000m dorostenci si vezou bronzové medaile. Zvlášť hodnotné výkony podala Hanka Lollková, která běžela PB 11:27,52, Katrin Sásová velmi překvapila kvalitním PB na 400m 60,86, kdy se zlepšila o dvě sekundy a 200m dala za 26,86, taktéž PB o 0,5 s. Honza Sadil 400m PB 53,12 a výborných 800m 2:02,31. Lucka Skalická kousek za osobákem, Marek Machalický běžel poprvé 3000m a tak 10:03,03 je velmi solidní. Ostatní ještě mají co zlepšovat a tak se těšíme na další závody.

2. 2. 2014 | Rubrika: Závody 2014