Jdi na obsah Jdi na menu

Trabzon EYOF 2011 soutěže

1266487182250.jpgČlen oddílu AK Šternberk a reprezentant České republiky Martin Sadil na Evropské olympiádě mládeže EYOF, do 17. let v tureckém Trabzonu obsadil 17. místo v běhu na 800m.  Představil se hned v prvním rozběhu s nasazenými nejrychlejšími osmistovkařemi v Evropě ( Ir-Griffin, Španěl-Martinéz,.. ). První kolo se běželo za 54 sekund což bylo celkem rychlé na tuto věkovou kategorii a tak Martin druhou část tratě již nedokázal běžet podle svých představ. Cílem proběhl jako šestý v průměrném čase 1:57,13s, a celkově se na olympiádě umístil na 17. místě. Závod se běžel 26.7. v 17:00 hodin místního času, za teploty 31 stupňů a vlhkosti skoro 80%. Pro závodníky z vnitrozemí jsou tyto podmínky přímo vražené, kdy se velmi těžce dýchá. Pro našeho závodníky to byla první velká zkušenost tohoto významného charakteru. Můžeme říct, že vyloženě nezklamal, a těšíme se na další reprezentační či olympijské starty našich závodníků. Výsledky z olympiády si můžete prohlédnout zde: http://www.trabzon2011.org/results/